Na każdym etapie łańcucha dostaw i procesu produkcji korzystamy z pomocy niezależnych, wyspecjalizowanych laboratoriów. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz produkt spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów, odpowiada ustalonym specyfikacjom i unijnym przepisom.

Selekcja ziaren

Prawidłowa ocena jakości ryżu wymaga wiedzy i doświadczenia. Liczne odmiany tego surowca różnią się wielkością, kształtem, zapachem i kolorem. W naszym zespole zatrudniamy najlepszych ekspertów od właściwej oceny i selekcji ziaren. Ponadto ściśle współpracujemy z dostawcami i nabywamy ryż bezpośrednio od producentów.

Transport z miejsca pochodzenia

Ryż dociera do zakładu drogą morską. Średni czas transportu wynosi ok 5 tygodni.
Nasza lokalizacja w porcie gdyńskim stwarza optymalne możliwości logistyczne i zwieksza poziom konkurencyjnosci.

Kontrola jakości

Na każdym etapie łańcucha dostaw i procesu produkcji korzystamy z pomocy niezależnych, wyspecjalizowanych laboratoriów. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz produkt spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów, a takze odpowiada ustalonym specyfikacjom i przepisom.

Czyszczenie surowca

Ziarno docierające do zakładu poddawane jest wstępnemu czyszczeniu, w celu odseparowania wszelkich zanieczyszczeń.

Szlifowanie ziaren

Proces szlifowania ryżu polega na usunięciu, poprzez ścieranie, zewnętrznej warstwy otręby ryżowej otaczającej ziarno. Szlifowaniu podlegają ziarna ryżu „cargo”, czyli brązowego, pozbawionego tylko łuski.

Polerowanie

Kolejnym etapem uszlachetniania ryżu jest polerowanie jego powierzchni, dzięki czemu usuwane są wszelkie pyły, a ziarno nabiera połysku.
Oszlifowane i wypolerowane ziarna ryżu przechodzą przez szereg punktów kontrolnych. Na sitach odseparowane zostają zanieczyszczenia, które różnią się kształtem, w tym również frakcje ziaren połamanych.
Następnie specjalistyczne maszyny sortują ziarno. Najnowsza technologia sortowania optoelektronicznego pozwala takze na eliminację ziaren przebarwionych.

Formy pakowania

Aby dostosować się do wymagań i potrzeb rynku oferujemy szeroki zakres opakowań w wielu formatach.
Nasze produkty trafiają do klienta detalicznego, HORECA oraz do przemysłu.