Budowanie naszej przyszłości z szacunkiem dla środowiska naturalnego

Rol-Ryż

Przedsiębiorstwo „Rol-Ryż” Sp. z o.o. jest liderem na rynku ryżu w Europie Środkowej i Wschodniej. Selekcjonowany, przetwarzany i pakowany przez nas ryż trafia do sklepów, sieci handlowych oraz zakładów przetwórstwa przemysłowego.

Od lat jesteśmy największym dostawcą produktów sprzedawanych pod marką własną przez hipermarkety, supermarkety i dyskonty.
Fundamentem funkcjonowania naszej firmy są wzorce etyczno-biznesowe, które określają nasz stosunek do Klienta i wyznaczają kierunki działania.
Codzienną współpracę z partnerami opieramy na wzajemnym szacunku i pełnym zaangażowaniu.

Gwarancją rozwoju firmy i spełnienia oczekiwań klientów jest doświadczony i wykwalifikowany zespół, gotów do podejmowania nowych wyzwań i będący motorem innowacyjnych rozwiązań. To dzięki niemu zarówno nasze produkty, jak i wiedza od lat są cenione przez odbiorców.
Dbając o jakość produktów i środowisko naturalne, wdrożyliśmy systemy produkcji żywności IFS (International Food Standard) i BRC (British Retail Consortium). Ponadto od lat dostosowujemy się do indywidualnych wymogów naszych Klientów.

Celem naszej pracy jest stałe wzmacnianie wiodącej pozycji na polskim i europejskim rynku ryżu.

Pierwsze wzmianki o uprawie ryżu pojawiły się 5000 lat temu. Najpopularniejsze odmiany to ryż długoziarnisty, parboiled, basmati oraz ryż jasminowy. 90% światowych upraw ryżu znajduje się w Azji, skąd trafia do Europy drogą morską.

Ryż jest najstarsza rośliną uprawną, będącą głównym produktem żywnościowym dla ponad 50% ludności świata. Jest on bogatym źródłem energii, naturalnie bezglutenowym. Stanowi wspólny produkt dla kultur Wschodu i Zachodu.